15 Kasım 2011 Salı

Bu sanatsal mozaikler muhteşem / Gorgeous Artistic Mosaics!

Mozaik kursuna gittiğimi söylemiş miydim? Yaklaşık bir yıldır mozaik kursuna gidiyorum ve mozaiği çağdaş bir şekilde yorumlamayı seviyorum. Belki biraz da o yüzden bunları gördüğümde tek kelimeyle bayıldım!

Did I told you that I am taking mosaic courses? For one year I am taking and I like to make my mosaics in a contemporary way. Maybe for this reason, I really loved these mosaics when I saw them.Bu mozaikler ünlü mozaik üreticisi Sicis'ten. Sicis'in sanatsal mozaikleri Ravenna, İtalya'da Sicis'in mozaik sanatçıları tarafından elle yapılıyormuş. Çok çeşitli malzemelerden yapılmış mozaikler yüzey kaplamadan, ışıklandırmaya, yer halılarından mobilyaya, çeşitli objelere ve heykellere kadar çok farklı alanlarda kullanılmış. Benim ilgimi çekense Sicis Art Gallery'nin özel kolleksiyonları oldu.

Favorilerim, Marilyn, Museum ve Art By Sicis koleksiyonları. Museum'da Arcimboldo ve Tiziano'nun eserlerinin mozaik uyarlamaları var. Şu anda sitede olmayan Pin Up Kızları kolleksiyonu çok eğlenceli.

İlk fırsatta Maçka'daki galerilerine gidip yakından inceleme yapmam lazım. İstanbul sayfalarında bu tip uygulamalardan çok yüzey uygulamaları varmış gibi görünüyor. Umarım bunlardan da vardır çünkü mozaik gerçekten inanılmaz zahmetli bir iş ve bu muhteşemler nasıl yapıldı çok merak ediyorum.


Gorgeous artistic mosaics!
These mosaics are from world renowned mosaic producer Sicis, recognized for Artistic mosaic. They are handmade by Sicis artisans in Ravenna, known as the epicenter of the mosaic world. They are made by different kinds of materials, in different types as furniture, lamp, rug, objects, sculptures etc. The ones I am interested in, are Sicis Art Gallery's special collections.

My favorites are 'Marilyn', 'Museum' and 'Art by Sicis' collections. In Museum collection you can find Arcimboldo and Tiziano's mosaic adaptations. The Pin-up collection is the very favorite of mine but its not on the website now.

In first chance I am planing to go to Macka and see the gallery. I hope I can see these kind of pieces there. Mosaic requires very very hard work so I want to see these gorgeouses closely and understand the way they made.

Marilyn

Tüm Marilyn kolleksiyonu burada / The whole Marilyn collection is here.

Museum
Tüm Arcimboldo kolleksiyonu burada /The whole Arcimboldo collection is here.

Tüm Tiziano kolleksiyonu burada /The whole Tiziano collection is here.

Arte by SICIS


Tüm Arte By SICIS kolleksiyonu burada /The whole Arte By SICIS collection is here.

Pin-up Mosaic collection


Sicis and Pin Up girls are found by if its hip its here

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...