19 Eylül 2012 Çarşamba

Art in the Office! Borusan Contemporary

Bir ofis düşünün; 100 yıllık çok güzel bir binada, kocaman pencereleri olan, boğaza nazır, içinde sergiler yapılıyor, her katında, köşesinde, odasında sanat eserleri var..

Borusan Holding'in Perili Köşk'teki ofisinden bahsediyorum..Borusan Contemporary, geçtiğimiz Pazar gittiğim ve "ay bu da muhteşem", "nasıl yani", "aa burası CEO odası mı?", "böyle toplantı odamız olsa amma yaratıcı işler yaparız" diye ağzım açık gezdiğim yer.
Evet CEO odası dahil bütün odalar, ofisler gezmeniz için açık ve birbirinden güzel sanat eserleriyle dolu; enstalasyonlar, resimler, tavan freskleri, dijital uygulamalar..


Burada çalışanlar son derece şanslı olduklarının farkındadırlar herhalde.. Mesela genel müdürle görüşmeniz mi var? Kapıda beklerken sıkılmanız mümkün değil çünkü sağa bakınca masmavi boğaz, sola bakınca harika bir sanat eseriyle burun buruna geliyorsunuz. Kocaman pencerelerden boğaza bakan odalar çalışan patronların da huzurlarının en tepe seviyede olacağını düşünürseniz stres de yoktur :)

Bu haftasonu programınız yoksa hemen gidin ve gezin. Çok güzel vakit geçireceğinize eminim.

Çok sevgili kuzenlerimle gezerken 3 yaşındaki kızları da yanımızdaydı. Annesi tarafından sergi sergi gezdirilip; gittiği sergilerde eserlere bakmaktan çok dokunmayı seven Serroş bile çok sevdi ve çok ilgilendi ortamla.. :)
Çıkışta da güzel cafesinde birşeyler içersiniz.. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...